fbpx
       

Sukces Klienta Kancelarii BBS w sprawie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

Aktualizacja: Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił zażalenia Prokuratury Regionalnej w Warszawie ws. wniosku o areszt wobec Klienta Kancelarii BBS. Przypomnijmy, że Sąd  pierwszej instancji uznał dowody w sprawie paliwowej za fragmentaryczne i zbyt ogólne, a w konsekwencji niewystarczające do zastosowania tymczasowego aresztowania wobec Klienta Kancelarii BBS. Postanowienie w tym przedmiocie jest obecnie  prawomocne. Sprawa, którą prowadzi partner Kancelarii, szef praktyki white-collar crime, adwokat Bartłomiej Pietruszka, dotyczy udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym sprzedającej paliwa, prania brudnych pieniędzy oraz tzw. zbrodni fakturowej, tj. przestępstwa wystawiania faktur o znacznej wartości poświadczających nieprawdę.

 

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji zatrzymano 22 osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej handlującej olejem smarowym. Postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie przy udziale Komendy Stołecznej Policji oraz Urzędu Celno – Skarbowego dotyczy obrotu paliwami oraz uchylania się przez członków grupy od opodatkowania podatkiem akcyzowym, podatkiem VAT, a także procederu tzw. prania brudnych pieniędzy, a działania te miały być realizowane przy wykorzystaniu podmiotów gospodarczych związanych z branżą paliwową.

Sąd podczas ostatniego posiedzenia nie uwzględnił szeregu wniosków o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania Prokuratury Regionalnej w Warszawie w sprawie domniemanej grupy przestępczej obracającej paliwami. Jednocześnie przychylił się do argumentacji obrońcy Klienta Kancelarii – Bartłomieja Pietruszki, uznając zebrany materiał dowodowy za niewystarczający w stosunku do podejrzanego m.in.  z uwagi  na posiłkowanie się uogólnionymi na całą, liczącą ponad 20 osób grupę, tezami.

Przeczytaj więcej o sprawie

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..