O blogu:
Witaj po Twórczej Stronie Prawa, w przestrzeni stworzonej dla wszystkich, którzy interesują się tematyką własności intelektualnej i nowych technologii.
„Twórcza Strona Prawa” to miejsce, gdzie znajdziesz treści dotyczące najnowszych przepisów, trendów i praktyk związanych z własnością intelektualną. Dowiesz się, jak chronić swoje prawa autorskie, znaki towarowe, patenty i inne aspekty własności intelektualnej. Pozostaniesz na bieżąco z aktualnościami oraz analizy prawne, które pozwolą Ci nadążyć za dynamicznymi zmianami w świecie prawa, a tych jak wiemy nie brakuje.
Poznaj praktyczne porady prawne, dzięki którym możesz skuteczniej zarządzać zasobami intelektualnymi w Twojej firmie i dowiedz się jak zrobić skuteczny unik przed potencjalnymi pułapkami prawnymi.
Kim są autorzy:
Nasz zespół składa się z doświadczonych prawników specjalizujących się w obszarze własności intelektualnej i nowych technologii. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, dostarczamy Ci rzetelnych i sprawdzonych informacji. Staramy się pisać w sposób zrozumiały, tak aby nawet skomplikowane zagadnienia prawne były łatwe do przyswojenia.
Marek Porzeżyński
Radca prawny specjalizujący się w zakresie doradztwa dotyczącego prawa własności intelektualnej i nowych technologii, w tym prywatności, cyberbezpieczeństwa czy wdrażania technologii sztucznej inteligencji z niemalże 15 letnim doświadczeniem zdobywanym w najlepszych polskich i międzynarodowych kancelariach oraz jako wewnętrzny doradca
Mariola Połeć
Absolwentka prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wyróżniona za osiągnięcia naukowe. Specjalizuje się w unijnych znakach towarowych i mediacji. Obecnie aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Doświadczenie zdobywała w warszawskich kancelariach, obsługując spółki i zajmując się prawem własności przemysłowej. Interesuje się prawem mediów, ochroną danych osobowych i alternatywnymi metodami rozwiązywania sporów. Wspiera klientów w przenoszeniu praw, umowach licencyjnych i zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
Tagi
Popularne
Licencja wyłączna – definicja i zastosowanie w prawie autorskim
Czy mogę dowolnie modyfikować cudzy utwór?
Opinia prywatna jako dowód w postępowaniu o naruszenie patentowe.