fbpx
       

„Wypłata zysków lub zaliczek na poczet przewidywanych zysków” – artykuł naszych ekspertów w Rzeczpospolitej

Regulacje podatkowe, które weszły w życie 1 stycznia 2022 r. skłoniły część przedsiębiorców do rozważenia zmiany dotychczasowej formy działalności gospodarczej. Przed podjęciem takiej decyzji powinni jednak poznać zasady wypłaty zysków i zaliczek na ich poczet w innych spółkach.

Doradcy podatkowi najczęściej rekomendują przedsiębiorcom przekształcenia swojej działalności w spółki osobowe – spółki komandytowe lub spółki komandytowo-akcyjne. Dla przedsiębiorców prowadzących działalność związaną ze szczególnym ryzykiem, jeżeli spełniają warunki do objęcia ich podatkiem ryczałtowym od przychodów (potocznie zwanym estońskim CITem), za atrakcyjną uważana jest również spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (z o.o.).

Wypłata zysków lub zaliczek na poczet przewidywanych zysków powinna być jednym z czynników, które decydują o wyborze formy prawnej, w której będzie prowadzona działalność, dlatego też nasi eksperci radca prawny Maciej Wasilewski, partner BBS oraz adwokat Aleksandra Bobińska przedstawiają to zagadnienie i wskazują na różnice w regulacji tej kwestii w ww. spółkach.

Artykuł dostępny jest TUTAJ

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..