fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

=

W Kancelarii odpowiadam za projekty infrastrukturalne. Najczęściej reprezentuję Klientów związanych z energetyką, branżą budowlaną oraz operatorów zakładów przemysłowych.

Partner, radca prawny i jeden z założycieli Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy.

Jan Sakławski kieruje praktyką energetyki i infrastruktury. Jest doświadczonym doradcą dla klientów z branży budowlanej, energetycznej oraz przemysłowej. Wspiera przedsiębiorców w sprawach dotyczących projektów infrastrukturalnych oraz projektów z zakresu ochrony środowiska. Konsultuje procesy zwiększania efektywności energetycznej zakładów,  oraz kwestie dotyczące handlu uprawnieniami do emisji. Uczestniczył w badaniach due diligence, sporządzał opinie prawne i doradzał klientom w złożonych procesach inwestycyjnych.

 

Posiada ponadto bogate doświadczenie procesowe, które zdobył reprezentując Klientów w wielomilionowych sporach korporacyjnych, infrastrukturalnych, związanych z energetyką oraz dotyczących funduszy unijnych, a także w postępowaniach przed organem regulacyjnym.

Jan Sakławski jest często zapraszany do udziału w konferencjach branżowych jako prelegent. Jest autorem publikacji i komentarzy z zakresu energetyki, otoczenia prawnego zakładów przemysłowych oraz procesu inwestycyjnego.

 

Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Złożył egzamin radcowski z wyróżnieniem. Pracował w największych i najbardziej prestiżowych kancelariach prawniczych w Polsce. Twórca bloga prawonaplacubudowy.pl oraz przemyslowy.net.