fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Business Case Review 2017-2018 – spory korporacyjne

Szanowni Państwo,

praca prawnika biznesowego to również rozwiązywanie sporów biznesowych, a z tych najciekawsze są spory korporacyjne. Jak mawiał klasyk, „mówiły jaskółki, że niedobre są spółki”. O tym jednak, jak niedobre, przekonujemy się w praktyce, kiedy dwie skonfliktowane jaskółki postanawiają rozwiązać konflikt przy akompaniamencie dział. Dopiero w sytuacji konfliktu pomiędzy wspólnikami można się przekonać, ile warte są podpisane umowy i porozumienia i czy postanowienia tych dokumentów przygotowane na potrzeby konfliktu wytrzymują taką próbę. Każdy konflikt korporacyjny jest inny, tak jak inne są temperamenty i interesy oraz motywacje osób w nim uczestniczących. Jedne konflikty korporacyjne wyglądają wręcz jak mini-wojny, w których skonfliktowane strony z grupami ochroniarzy przepychają się w walce o siedzibę spółki, a czasami mamy do czynienia z zimną wojną, w której skłóceni udziałowcy współpracują ze sobą z zaciśniętymi zębami. Bardzo często też konflikt korporacyjny to efekt sporu rodzinnego, gdzie zwaśnieni małżonkowie postanawiają w końcu podzielić majątek.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo wielu tego typu projektach jako doradcy i postanowiliśmy podzielić się z Państwem naszymi doświadczeniami na łamach tego opracowania. Opisaliśmy w nim szereg business case’ów, które napisało życie. Stanowią one zbiór niewyczerpujący spraw, którymi mieliśmy okazję się zajmować w ostatnich latach, przy czym staraliśmy się opisać je z tymi najciekawszymi szczegółami, których próżno szukać w komentarzach czy typowo prawniczych opracowaniach. Przygotowane przez nas opracowanie jest adresowane zarówno do praktyków, jak również do przedstawicieli biznesu, którzy poszukując rozwiązań swoich problemów, w omawianych przez nas przypadkach mogą odnaleźć pewne analogie.

Życzymy Państwu przyjemnej lektury!

Zapisz się do newslettera, aby pobrać raport!

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.