fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Business Case Review 2017-2018 – środki unijne i pomoc publiczna

Szanowni Państwo,

środki unijne w Polsce wydajemy już od kilkunastu lat, a pomimo tego, dość długiego okresu projekty realizowane z funduszy unijnych nadal stanowią jedno z większych wyzwań zarówno dla przedstawicieli biznesu, jak i dla urzędników je rozliczających. O tym, jakie rzeczy czasami mogą sprawiać trudności zarówno przedsiębiorcom, jak i urzędnikom przy tego typu projektach, nadal można się dowiedzieć w zasadzie głównie z praktyki. Opracowań i tym bardziej literatury prawniczej na te tematy jest jak na lekarstwo, a wytyczne instytucji z reguły kończą się tam, gdzie zaczynają się problemy. Projekty finansowane ze środków unijnych czy szerzej ze środków publicznych w formie pomocy publicznej stanowią jeden z istotnych elementów naszej praktyki jako prawników.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo wielu tego typu projektach jako doradcy i postanowiliśmy podzielić się z Państwem naszymi doświadczeniami na łamach tego opracowania. Opisaliśmy w nim szereg business case’ów, które napisało życie, i staraliśmy się przekazać je bez normalnej w tego typu sytuacjach mowy prawniczej. Mamy nadzieję, że ta forma przekazu będzie dla Państwa atrakcyjna w lekturze. Przygotowane przez nas opracowanie jest adresowane zarówno do praktyków, jak również do przedstawicieli biznesu, którzy poszukując rozwiązań swoich problemów, w omawianych przez nas przypadkach mogą odnaleźć pewne analogie. Piszemy tutaj i o powiązaniach pomiędzy przedsiębiorstwami i o zamówieniach, o bankructwie podmiotów, o zmianach w projektach i o dotyczących tych projektów transakcjach, przy czym staramy się odpowiedzieć na pytania, na które próżno szukać odpowiedzi w komentarzach, tj. jak w praktyce kończą się dane sprawy, ile trwają, jakie jest podejście urzędników.

Życzymy Państwu przyjemnej lektury!

Zapisz się do newslettera, aby pobrać raport!

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.