Jej doświadczenie obejmuje kompleksowe doradztwo prawne w zakresie prawa energetycznego oraz udzielania oraz wykorzystania pomocy publicznej i środków unijnych. Jest autorką szeregu opinii prawnych dotyczących m.in. kwalifikowania wsparcia jako pomocy publicznej, określenia statusu przedsiębiorstw w rozumieniu przepisów unijnych czy zasad zwrotu środków i oceny projektów. Doradza również m.in. w zakresie zachowania trwałości projektu i możliwości dokonywania zmian w projekcie. Zapewnia kompleksowe wsparcie prawne związane ze stosowaniem prawa zamówień publicznych przez beneficjentów, w tym w zakresie przygotowywania i weryfikacji dokumentacji zamówieniowej. Reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach odwoławczych i sporach sądowych dotyczących projektów realizowanych z dofinansowaniem z funduszy unijnych.
Magdalena oferuje również wsparcie prawne polskim i zagranicznym przedsiębiorstwom w ramach procesu inwestycyjnego, w szczególności spółkom z sektora energetycznego. Uczestniczyła w szeregu transakcji dotyczących nabycia lub sprzedaży projektów z tego sektora (zwłaszcza odnawialnych źródeł energii), w tym w badaniach due diligence projektów oraz spółek energetycznych na potrzeby uzyskania finansowania lub w związku z transakcjami M&A. Doradza również przedsiębiorcom z branży energetycznej w postępowaniach przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki.
Laureatka IX edycji konkursu „Rising Stars – Liderzy Jutra” organizowanego przez Wolters Kluwer Polska. Za swoje osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne została dwukrotnie wyróżniona nagrodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego przyznawaną naukowcom i dydaktykom, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju i wzrostu prestiżu Uniwersytetu.
Adiunkt w Katedrze Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk prawnych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (summa cum laude). Ukończyła również europeistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z zakresu funkcjonowania rynku energii w Szkole Głównej Handlowej.
Członkini Zespołu badawczego ds. Prawa Ochrony Środowiska i Bioróżnorodności działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz współpracowniczka Laboratorium Klimatyczno-Energetycznego CARS UW.
Członkini Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego.