dr Anna Kulińska
dr Anna KulińskaDoświadczenie
Kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w administracji publicznej, instytucjach unijnych jak i ośrodkach akademickich, pozwala pochwalić się jej szeroką wiedzą i znakomitą znajomością prawa z zakresu pomocy publicznej, pozyskiwania i rozliczania funduszy unijnych, jak i środków z pomocy udzielanej przez państwa członkowskie EFTA, w tym Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wiedzę i szeroką praktykę w tej dziedzinie zdobywała uczestnicząc, w tym również w roli kierownika projektów, w procedurach konkursowych organizowanych przez instytucje krajowe oraz tych przeprowadzanych w Brukseli (w zakresie dotacji bezpośrednio udzielanych przez Komisję Europejską, np. Horizon 2020).
Realizując projekty finansowane ze środków zagranicznych, zdobyła także wieloletnie doświadczenie w obszarze zamówień publicznych, w tym w zakresie przygotowania dokumentacji przetargowej (opisy przedmiotów zamówień, czy szacowanie wartości zamówień i konkursów), jak i postępowań przetargowych w zakresie, m.in. badania i oceny ofert, kwalifikacji podmiotowej wykonawców, wyboru najkorzystniejszej oferty, ale także trybu odwoławczego.
W Kancelarii doradza i jest zaangażowana w sprawy z obszaru pomocy publicznej, w tym w szczególności związane w wykorzystaniem funduszy unijnych m.in w zakresie ubiegania się przez przedsiębiorców o środki pomocy publicznej, sporządzanie dokumentacji projektowej, wnioskowania o dofinansowanie ze środków zagranicznych, roszczeń z tytułu bezpodstawnego rozwiązania umów o dofinansowanie, postępowań administracyjnych w zakresie zwrotu środków, osiągania wskaźników w projektach, statusu beneficjenta, kryteriów wyboru przedsiębiorcy do projektów, kryteriów konkurencyjności, prawidłowego określania wystąpienia nieprawidłowości w projekcie na podstawie przepisów unijnych.
Edukacja
Doktor nauk prawnych ze specjalizacją i wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie prawa europejskiego.
Stopień doktorski uzyskała w 2016 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Z kolei stopień magistra prawa zdobyła w 2008 r. (2007/2008 – stypendium MNiSW za wybitne osiągnięcia naukowe).
Specjalizacja w kierunku prawa europejskiego wynikała z zaangażowania zawodowego w proces legislacyjny Unii Europejskiej, wieloletniej współpracy z instytucjami i agencjami unijnymi oraz odbytego stażu w Sekretariacie Generalnym Rady UE. Od 2009 r. aktywnie uczestniczyła w pracach organów Rady UE, instytucji oraz agencji unijnych, głównie w Brukseli i Hadze. W II poł. 2011 r. przewodniczyła pracom dwóch organów przygotowawczych Rady UE w czasie pierwszej w historii Prezydencji Polski w Radzie UE. To doświadczenie w strukturach unijnych przełożyło się na uzyskanie dużej biegłości w unijnym procesie decyzyjnym i legislacyjnym UE oraz w pozyskiwaniu funduszy unijnych.