fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Business Case Review – Energetyka 2020

Szanowni Państwo,

oddajemy w Państwa ręce pierwszą kompilację tekstów o tematyce energetycznej, powstałą w całości za sprawą zespołu kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy. Niniejszy materiał, który tworzymy pod znaną już z naszych publikacji nazwą Business Case Review, stanowi próbę przybliżenia wybranych tematów, które w naszej ocenie mogą się okazać interesujące dla branży energetycznej i przemysłowej. 

W opracowaniu znajdą Państwo teksty o bardzo różnorodnym charakterze. Są tu komentarze do wydarzeń legislacyjnych, opisy problemów prawnych czy też nasze doświadczenia wyjęte wprost z praktyki kancelaryjnej. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych tego typu publikacji powstałych w naszej kancelarii, staraliśmy się przekazać naszą wiedzę i doświadczenie językiem biznesu, bez uciekania w prawnicze wywody, które dla wielu osób bywają niezrozumiałe. 

Nasz przekaz kierujemy do wszystkich, którzy na co dzień stykają się z tematami istotnymi dla branży energetycznej. Coś dla siebie znajdą tu inwestorzy, analitycy, praktycy, dziennikarze czy też ludzie, którzy po prostu interesują się energetyką i chcą wiedzieć “co w trawie piszczy”.

Zapisz się do newslettera, aby pobrać raport!

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.

Spis treści 1. Cała nadzieja w biometanie
 2. Obowiązki „paliwowców” i bezlitosny URE
 3. Skarb Państwa w podwójnej roli – sprzedaż akcji Energi jako pomoc publiczna
 4. Wiatrowy pre-pack
 5. System białych certyfikatów w Polsce – zatrważający czas oczekiwania i zatrważające kary
 6. Iluzoryczny system wsparcia dla prosumentów biznesowych
 7. Corporate PPA na linii bezpośredniej
 8. Energetyczny precedens sądowy
 9. Utopia rozwoju elektromobilności w Polsce
 10. Kary za 20. stopień zasilania, czyli “pozytywne” skutki różnorakich zaniedbań
 11. Wodór – jak, gdzie, kiedy?
 12. Certificate Purchase Agreements i konsekwencje ich wypowiadania
 13. Przetarg na dostawy energii i upadły sprzedawca
 14. Jak oszukać przeznaczenie i Prezesa URE
 15. Biopaliwa nowej generacji

Patron medialny - BMP – Energetyka Cieplna i Zawodowa

Z kancelarią Brysiewicz i Wspólnicy redakcja BMP współpracuje praktycznie od samego początku jej powstania. Prawnicy kancelarii często dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas organizowanych przez nasze wydawnictwo konferencji, sympozjów i webinariów. Wielokrotnie byli również autorami artykułów publikowanych w magazynie Energetyka Cieplna i Zawodowa. W każdej z tych aktywności widać było profesjonalizm, ambicję i zaangażowanie, które z pewnością pomogło w dynamicznym rozwoju kancelarii.

 

Gdy mec. Jan Sakławski po raz pierwszy wspomniał o koncepcji BUSINESS CASE REVIEW – Energetyka i o pomyśle, aby to “Energetyka Cieplna i Zawodowa” została patronem medialnym tego projektu, od razu wzbudził nasze zainteresowanie. Nie zastanawialiśmy się długo – znając wiele osób spośród pracowników kancelarii, byliśmy spokojni o wartość merytoryczną publikacji, co oczywiście potwierdziło się po jej wydaniu. BCR Energetyka kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy to bardzo dobrze przyswajalna dawka wiedzy z wielu różnych i ciekawych obszarów energetyki. W zrozumiały i prosty sposób przekazuje treść, bez zbędnego skomplikowania, a to wszystko w dobrej, przejrzystej oprawie graficznej. To pozycja, którą można z przekonaniem polecić każdemu zainteresowanemu branżą, niezależnie od “stopnia wtajemniczenia” w świat energetyki.

 

Maciej Szramek – Redaktor magazynu “Energetyka Cieplna i Zawodowa”

Autorzy