fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Crowdfunding dla firm w restrukturyzacji – komentarz Wojciecha Bokiny w Pulsie Biznesu

Wykorzystanie crowdfundingu może rozwiązać problem spółek będących w restrukturyzacji, które potrzebują finansowania, żeby przetrwać – przekonuje Wojciech Bokina, radca prawny i doradca restrukturyzacyjny.

Obejmowanie udziałów czy akcji podmiotu posiadającego problemy finansowe może nie jest za bardzo atrakcyjne, ale już udziały i akcje w połączeniu z rabatem na książki, garnitury lub koszule mogą przekonać inwestorów. W dodatku spółki w restrukturyzacji zwykle mają problemy ze sprzedażą zapasów magazynowych. Crowdfunding może im pomóc sprzedać stare kolekcje, czyli pozbyć się zapasów. Można też w jego ramach oferować nowe produkty, dzięki czemu obrót się rozrusza. Zbiórka społecznościowa pozwala zatem upiec nie dwie, ale nawet trzy pieczenie na jednym ogniu - tłumaczy Wojciech Bokina.

Podmiotem, któremu udało się pozyskać pieniądze za pomocą crowdfundingu udziałowego jest Wisła Kraków. Artykuł na temat wykorzystania crowdfundingu w restrukturyzacji dostępny jest na portalu pb.pl.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.