fbpx
       

Crowdfunding dla firm w restrukturyzacji – komentarz Wojciecha Bokiny w Pulsie Biznesu

Wykorzystanie crowdfundingu może rozwiązać problem spółek będących w restrukturyzacji, które potrzebują finansowania, żeby przetrwać – przekonuje Wojciech Bokina, radca prawny i doradca restrukturyzacyjny.

Obejmowanie udziałów czy akcji podmiotu posiadającego problemy finansowe może nie jest za bardzo atrakcyjne, ale już udziały i akcje w połączeniu z rabatem na książki, garnitury lub koszule mogą przekonać inwestorów. W dodatku spółki w restrukturyzacji zwykle mają problemy ze sprzedażą zapasów magazynowych. Crowdfunding może im pomóc sprzedać stare kolekcje, czyli pozbyć się zapasów. Można też w jego ramach oferować nowe produkty, dzięki czemu obrót się rozrusza. Zbiórka społecznościowa pozwala zatem upiec nie dwie, ale nawet trzy pieczenie na jednym ogniu - tłumaczy Wojciech Bokina.

Podmiotem, któremu udało się pozyskać pieniądze za pomocą crowdfundingu udziałowego jest Wisła Kraków. Artykuł na temat wykorzystania crowdfundingu w restrukturyzacji dostępny jest na portalu pb.pl.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..