fbpx
       

Doradcy przyspieszą restrukturyzacje firm – będą nowe regulacje

W najbliższym czasie część obowiązków sądów upadłościowych przejmą doradcy restrukturyzacyjni. Celem jest przyspieszenie ścieżki restrukturyzacyjnej dla firm doświadczających problemów z płynnością finansową, wynikłą z sytuacji epidemicznej.

Obecnie szczególnie istotne będzie ułatwienie wszczęcia postępowania o zatwierdzenie układu, który jest swego rodzaju umową. Układ może obejmować także pracowników restrukturyzowanej firmy, ale może to nastąpić tylko za ich zgodą, gdyż wiąże się to np. z tymczasową redukcją wynagrodzenia. Zmiany prawne dla Pulsu Biznesu komentuje mec. Wojciech Bokina, doradca restrukturyzacyjny i radca prawny:

Wszczęcie zatem postępowania restrukturyzacyjnego i zamrożenie płatności do czasu otwarcia postępowania i umówienie się z pracownikami, że zgodzą się na redukcję swoich wynagrodzeń może być sposobem dla niektórych firm, lub nawet branż na przeczekanie ciężkiego czasu braku przychodów lub znacznego ich ograniczenia.

Cały tekst dostępny na pb.pl 

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..