fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Doradcy przyspieszą restrukturyzacje firm – będą nowe regulacje

W najbliższym czasie część obowiązków sądów upadłościowych przejmą doradcy restrukturyzacyjni. Celem jest przyspieszenie ścieżki restrukturyzacyjnej dla firm doświadczających problemów z płynnością finansową, wynikłą z sytuacji epidemicznej.

Obecnie szczególnie istotne będzie ułatwienie wszczęcia postępowania o zatwierdzenie układu, który jest swego rodzaju umową. Układ może obejmować także pracowników restrukturyzowanej firmy, ale może to nastąpić tylko za ich zgodą, gdyż wiąże się to np. z tymczasową redukcją wynagrodzenia. Zmiany prawne dla Pulsu Biznesu komentuje mec. Wojciech Bokina, doradca restrukturyzacyjny i radca prawny:

Wszczęcie zatem postępowania restrukturyzacyjnego i zamrożenie płatności do czasu otwarcia postępowania i umówienie się z pracownikami, że zgodzą się na redukcję swoich wynagrodzeń może być sposobem dla niektórych firm, lub nawet branż na przeczekanie ciężkiego czasu braku przychodów lub znacznego ich ograniczenia.

Cały tekst dostępny na pb.pl 

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.