fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

“Egzekucja i odpowiedzialność członków zarządu beneficjenta” – artykuł apl. adw. Małgorzaty Woźniak na łamach Rzeczpospolitej

Żądanie ze strony instytucji zwrotu dotacji bardzo często ma istotny wpływ na utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa, a nawet może doprowadzić do jego niewypłacalności, a w dalszej kolejności upadłości. Gdy egzekucja okaże się bezskuteczna, odpowiedzialność majątkową poniosą członkowie zarządu beneficjenta.

Ostateczna decyzja zwrotowa organu umożliwia wszczęcie egzekucji w stosunku do podmiotu korzystającego z dotacji, która, jeżeli okaże się bezskuteczna, może doprowadzić do wyegzekwowania odpowiedzialności majątkowej za niezwróconą dotację od członka zarządu danego beneficjenta.

O tym, co wynika z przepisów i jak uwolnić się od odpowiedzialności pisze w dzienniku Rzeczpospolita apl. adw. Małgorzata Woźniak w artykule pt. “Egzekucja i odpowiedzialność członków zarządu beneficjenta”.

Zachęcamy do lektury!

Artykuł dostępny jest TUTAJ

(pełna wersja dla Prenumeratorów)

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.