fbpx
       

„Egzekucja i odpowiedzialność członków zarządu beneficjenta” – artykuł apl. adw. Małgorzaty Woźniak na łamach Rzeczpospolitej

Żądanie ze strony instytucji zwrotu dotacji bardzo często ma istotny wpływ na utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa, a nawet może doprowadzić do jego niewypłacalności, a w dalszej kolejności upadłości. Gdy egzekucja okaże się bezskuteczna, odpowiedzialność majątkową poniosą członkowie zarządu beneficjenta.

Ostateczna decyzja zwrotowa organu umożliwia wszczęcie egzekucji w stosunku do podmiotu korzystającego z dotacji, która, jeżeli okaże się bezskuteczna, może doprowadzić do wyegzekwowania odpowiedzialności majątkowej za niezwróconą dotację od członka zarządu danego beneficjenta.

O tym, co wynika z przepisów i jak uwolnić się od odpowiedzialności pisze w dzienniku Rzeczpospolita apl. adw. Małgorzata Woźniak w artykule pt. „Egzekucja i odpowiedzialność członków zarządu beneficjenta”.

Zachęcamy do lektury!

Artykuł dostępny jest TUTAJ

(pełna wersja dla Prenumeratorów)

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..