fbpx
       

Komentarz mec. Krzysztofa Brysiewicza dla Prawo.pl

Jak podaje Prawo.pl Polski Fundusz Rozwoju wydał pierwsze decyzje w sprawie zwrotu subwencji finansowych. Jednak firmy, do których dotarł portal  mówią, że nie będą oddawać wsparcia, bo to Fundusz wprowadził je w błąd. „Nie należy się bać drogi sadowej, bo przedsiębiorcy nie stoją na straconej pozycji” – powiedział w rozmowie z red. Joanną  Ojczyk mec. Krzysztof Brysiewicz, partner zarządzający Kancelarią BBS. 

W procesach cywilnych nawet stwierdzenie, że przedsiębiorca nie spełniał warunków do otrzymania pomocy nie przesądza automatycznie, że będzie musiał zwrócić środki. Tu przedmiotem ustaleń sądów pozostaje bowiem to, na ile jasna i klarowna była dokumentacja przygotowana przez instytucję – wszelkie niejasności wykładane są z reguły na korzyść przedsiębiorców. Ponadto beneficjenci mogą skutecznie podnosić także zarzut nadużycia prawa podmiotowego przez PFR - powiedział r.pr, ekspert ds. pomocy publicznej Krzysztof Brysiewicz


Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..