fbpx
       

Obieramy kurs na nowe!

Kancelaria Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy po 6 latach na rynku otwiera nowy rozdział w działalności.

Z początkiem lipca 2023 r. zmienił się skład grona partnerskiego kancelarii oraz liderzy praktyki prawa energetycznego. Radca prawny Jan Sakławski, który był jednym z założycieli firmy w 2017 roku, zakończył współpracę z BBS, zaczynając, przy pełnym wsparciu zespołu, nowy etap w swoim życiu zawodowym. Kierownictwo nad  jedną z flagowych specjalizacji kancelarii, związaną z transformacją energetyczną i gospodarką obiegu zamkniętego, oraz opiekę nad stałymi Klientami BBS w segmencie, przejmuje tym samym radca prawny dr Magdalena Porzeżyńska, która wróciła w pełni do obowiązków zawodowych po rocznym urlopie macierzyńskim. Zmiana koncentruje się głównie na oficjalnej nazwie kancelarii, pomijając jej akronim (BBS), bez wnikania w tożsamość marki, jej wartości czy kulturę organizacyjną.

Kancelaria od początku swojego istnienia, oprócz realizacji klarownego celu biznesowego, kieruje się zasadą dbałości o rozwój osobisty i zawodowy swoich pracowników, którzy są jej trzonem i dźwignią wzrostu. Stąd otwartość kierownictwa na wszelkie potrzeby i wybory zawodowe, zarówno te podejmowane w gronie partnerskim, jak i pracowniczym.

Jan Sakławski, podobnie jak kancelaria, otwiera zupełnie nowy rozdział w biznesie, rozpoczynając współpracę z firmą z branży energetycznej, w której przejmuje kierownictwo działu prawnego. Jego decyzja spotkała się z pełnym zrozumieniem reszty zespołu i wdzięcznością za wniesiony, niebagatelny wkład w rozwój firmy, tym bardziej, że przejęcie dotychczasowej specjalizacji Jana przez dr Magdalenę Porzeżyńską, znaną i cenioną w branży energetycznej prawniczkę, każe sądzić, że sprawy stałych Klientów kancelarii w tym zakresie, będą w pełni zaopiekowane na równi z wysokim i profesjonalnym, jak dotąd, poziomie. Kancelaria przyzwyczaiła bowiem swoich Klientów do poziomu obsługi prawniczej, który będzie sukcesywnie kontynuowany.

Nasze ścieżki jeszcze wielokrotnie się przetną i zrealizujemy wspólne projekty – co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Jak można się domyślić, nie była to łatwa dla mnie decyzja, poświęciłem bowiem wiele czasu w BBS na tworzenie sieci naszych Klientów w bardzom wymagającym środowisku biznesowym. Wiem jednak, że owoce tej pracy będą tutaj pieczołowicie pielęgnowane i rozwijane, a lekcje, jakie wyniosłem z możliwości budowy własnej działalności w branży prawniczej, pozostaną ze mną na zawsze i będę z nich czerpać. Firma, którą tworzą nietuzinkowi, pracowici ludzie, zasługuje na wszystko, co najlepsze – dodaje r. pr. Jan Sakławski.

Poza Janem Sakławskim, grono partnerów kancelarii pozostaje bez zmian, w składzie: Krzysztof Brysiewicz, Wojciech Bokina, dr Magdalena Porzeżyńska, Bartłomiej Pietruszka, Maciej Wasilewski, Monika Bobrowicz.

Jan współtworzył historię naszej firmy od samego początku, mając wpływ na wszelkie, kluczowe decyzje jej dotyczące. Dzięki jego zaangażowaniu oraz skutecznej marce osobistej, na której opieramy naszą strategię marketingową, specjalizacja energetyczna osiągnęła w tym czasie spore sukcesy, które będą procentować w przyszłości stałym poszerzaniem się grona naszych Klientów. Nie boimy się wyzwań, patrzymy z optymizmem w przyszłość i jesteśmy przekonani,  że ta część naszej praktyki pozostaje w  sprawdzonych rękach Magdaleny. A osobiście życzę Janowi powodzenia na kolejnym etapie zawodowym – z takim kompetencjami, umiejętnościami interpersonalnymi i sznytem komunikacyjnym, jaki sobą reprezentuje, wróżę mu oraz jego nowej firmie, konsekwentny, stały wzrost pod każdym względem. Dziękuję również za nieoceniony wkład w rozwój BBS. Magdzie życzę zaś dalszej wytrwałości w realizacji osobistych celów i zadowolenia ze wzmocnionej pozycji zawodowejkomentuje r. pr. i partner zarządzający BBS i Wspólnicy, Krzysztof Brysiewicz.

Dla partnera kancelarii, dr Magdaleny Porzeżyńskiej to również nowe rozdanie w karierze zawodowej po przerwie dedykowanej macierzyństwu. Magdalena jest, znanym szerokiemu gronu, wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie – jako radca prawny o rzadkiej, dwutorowej specjalizacji, zajmuje się prawem ochrony środowiska i prawem energetycznym, zwłaszcza w zakresie OZE, łącząc tę wiedzę z praktyką prawa pomocy publicznej. Doradza Klientom m.in. w kwestiach programów wsparcia energii odnawialnej. Jednocześnie jest doktorem nauk prawnych, od lat zaangażowanym w działania edukacyjne oraz cenionym pracownikiem naukowym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Możliwość kierowania i reprezentowania kancelarii w obrębie specjalizacji prawa energetycznego, która uzupełnia moją długoletnią już ścieżkę prawa unijnego i pomocy publicznej, jest dla mnie z pewnością bardzo wymagająca, ale także obiecująca pod względem oczekiwanego poziomu satysfakcji zawodowej. Ze swojej strony mogę potwierdzić gotowość podtrzymania wysokiej, potwierdzonej rankingami, pozycji praktyki na rynku usług prawniczych w Polsce – mówi r. pr. dr Magdalena Porzeżyńska, partner, nowy lider departamentu transformacji energetycznej i gospodarki obiegu zamkniętego.

Projekt bez nazwy Projekt bez nazwy

Oczywista modyfikacja nazwy kancelarii wraz z identyfikacją wizualną, ze względu na zachodzące zmiany personalne nie pociąga za sobą zmian w adresie strony internetowej czy schemacie adresów mailowych członków zespołu. Dotychczasowe dane rejestrowe również pozostają niezmienione.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..