fbpx
       

Perspektywy prawne dla wodorowej rewolucji

Obecnie wodór stanowi jedynie skromną część miksu energetycznego, tak w skali europejskiej jak i światowej. Ministerstwo Klimatu pracuje nad polską strategią wodorową. W procesie popularyzacji i upowszechniania tego paliwa na rynku polskim potrzebne będą duże inwestycje, ale także dostosowanie otoczenia regulacyjnego. Komentarza dla Rzeczpospolitej z dn. 24 września 2020 (wydanie papierowe) udzielił r. pr. Jan Sakławski.

Nie ma niestety prostej drogi do przeprowadzenia wodorowej rewolucji. Technologie wciąż jeszcze są zbyt drogie by wdrażać je bez znaczącego publicznego wsparcia w formule komercyjnej. Jednocześnie potencjał tego gazu w kontekście wzbogacenia gazu ziemnego czy też samoistnie w technologii P2G jest niemal nieograniczony i Polska nie może sobie pozwolić, by w tym wyścigu, zarówno na poziomie europejskim jak i światowym, stać na bocznym torze.

-diagnozuje sytuację Jan Sakławski.

Artykuł autorstwa Jana Sakławskiego pt. „Wodór – jak, gdzie, kiedy?z rozwinięciem tematu wodoru w energetyce znajduje się w najnowszej publikacji kancelarii – Business Case Review – Energetyka 2020.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..