fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

“Podejrzane promesy, zabrane dotacje i nauka na przyszłość” – kulisy jednej z największych spraw dotacyjnych, którą prowadzi nasza Kancelaria w “Pulsie Biznesu”

W dzisiejszym Pulsie Biznesu oraz na pb.pl adw. Bartłomiej Pietruszka opisuje karnoprawny aspekt jednej z największych spraw dotacyjnych, którą prowadzi nasza Kancelaria.

Cztery lata temu PARP i resort rozwoju odebrały beneficjentom dotacje, ponieważ podejrzewali, że przedłożone przez nich promesy są fałszywe.

Miały być inwestycje na łącznie ok. 300 mln zł, na które firmy ubiegały się o dofinansowanie rzędu 100 mln zł, a tymczasem umowy dotyczące często już zakończonych lub bardzo zaawansowanych projektów zostały rozwiązane. Jak się okazuje niesłusznie.

Pod koniec ubiegłego roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie po przeprowadzeniu intensywnego postępowania przygotowawczego ostatecznie umorzyła postępowanie zainicjowane między innymi przez PARP, a dotyczące fałszowania dokumentów i wyłudzenia dotacji. Okazało się, że przedstawiciele instytucji finansującej, która poinformowała PARP, że promesy są sfałszowane, wielokrotnie wystawiali w ramach swojej działalności takie dokumenty, a powyższa okoliczność nie została należycie zweryfikowana przez urzędników.

Artykuł “Podejrzane promesy, zabrane dotacje i nauka na przyszłość” dostępny jest TUTAJ

 

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.