fbpx
       

Premiera nowej publikacji BiW – Business Case Review – Energetyka 2020

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy kontynuuje prekursorski na rynku prawniczym projekt zbierania w rodzaj almanachu szeregu business case’ów pochodzących z różnych dziedzin prawa. Tym razem, w jesiennej edycji publikacji prezentujemy najciekawsze sprawy wyjęte wprost z codziennej praktyki departamentu prawa energetycznego i infrastruktury BiW. Publikacja stworzona przez zespół prawników kancelarii, od lat obsługujących podmioty sektora energetycznego i przemysłowego, kierowana jest zarówno do decydentów czy praktyków w firmach operujących na rynku energetycznym, jak i analityków, inwestorów czy dziennikarzy, którzy interesują się tą strategiczną gałęzią gospodarki.

Premierowa kompilacja Business Case Review – Energetyka stanowi próbę przybliżenia wybranych tematów na styku energetyki i prawa. W zbiorze znalazły się teksty o bardzo zróżnicowanym charakterze, wynikającym z wąskich specjalizacji zawodowych autorów – od podejmujących problematykę branży paliwowej, przez trudną drogę upowszechniania elektromobilności w Polsce po prawne uwarunkowania zjawiska tzw. uzieleniania źródeł energii na energetycznej mapie Rzeczpospolitej. Autorzy z wnikliwością badają uwarunkowania prawne sektora, często posiłkując się perspektywą komparatystyczną i pochylając się nad zaleceniami unijnymi.

Ponieważ energetyka stanowi obszar o absolutnie strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa, dodatkowo znajdujący się pod baczną obserwacją Komisji Europejskiej, przedsiębiorstwa działające na rynku muszą nieustannie trzymać rękę na legislacyjnym pulsie. Naprzeciw tym wyzwaniom, wychodzi raport energetyczny kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy pod redakcją r. pr. Jana Sakławskiego. Jednym z poważniejszym problemów związanych z branżą i jej odbiorcami są rosnące w ostatnich latach koszty zakupu energii, wymogi tzw. Green New Deal oraz starzejące się instalacje wytwórcze i sieci energetyczne.

W najnowszym BCR tematycznym zawarliśmy komentarze do wydarzeń legislacyjnych, opisy problemów prawnych, ale przede wszystkim, co warte podkreślenia – analityczne spojrzenie na doświadczenia wyniesione ze spraw prowadzonych w ramach naszej praktyki kancelaryjnej. Nie brakuje także krytycznej oceny obecnego stanu prawnego ze wskazaniem obszarów, które wymagają korekty. Jesteśmy partnerami dla biznesu, zatem podobnie jak w przypadku wcześniejszych tego typu publikacji powstałych w BiW, staraliśmy się przekazać naszą wiedzę i ekspertyzę językiem biznesu, bez nadmiernego uciekania w prawnicze wywody, które dla wielu osób bywają niezrozumiałe

– podsumowuje mec. Jan Sakławski, szef departamentu prawa energetycznego i infrastruktury kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy.

Nasz przekaz kierujemy do wszystkich, którzy na co dzień mają do czynienia z tematami istotnymi dla branży energetycznej lub są aktywnymi uczestnikami rynku, co wymaga od nich pilnowania terminów oraz wszelkich zobowiązań informacyjnych, finansowych czy rejestracyjnych. Tutaj bowiem znajomość prawa energetycznego, ustaw i przepisów uzupełniających czy komplementarnych oraz regularne śledzenie działań legislacyjnych, jak również wydarzeń polityczno-gospodarczych jest szczególnie ważne dla prawidłowego, zgodnego z obowiązującym prawem, funkcjonowania biznesu.

Pobierz raport Business Case Review – Energetyka.

Zobacz inne raporty.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..