fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Przepisy nie nadążają za technologią – komentarz w Parkiecie

Komentujemy w “Parkiecie” wciąż spory rozkrok pomiędzy pędzącą technologią, a prawem, przytaczając przykład kwestii dotyczących obowiązków informacyjnych spółek publicznych.

Publikacja raportu informującego o powyższych zdarzeniach powinna nastąpić niezwłocznie po ich zaistnieniu bądź w przypadku uchwał w ciągu 24 godzin od ich podjęcia

-mówi mec. Aleksandra Zeuschner. Problemy mogą pojawiać się, gdy spółka zdecyduje się na organizację tzw. zdalnego walnego zgromadzenia. Ponieważ w takim wypadku komunikacja z akcjonariuszami oraz przekazywanie informacji odbywają się w czasie rzeczywistym, zarząd może narazić się na zarzut upubliczniania informacji w formie innej niż raport bieżący i tym samym zwłoki w publikacji raportu, co z kolei może wiązać się z odpowiedzialnością administracyjną, cywilną, a nawet karną.

Cały artykuł Przepisy nie nadążają za technologią w Gazecie Giełdy i Inwestorów Parkiet

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.