fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Koronawirus a biura podróży

Rozprzestrzeniający się w ostatnim czasie koronawirus COVID-19 ma znaczący wpływ na całą branżę turystyczną, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Wielu podróżnych weryfikuje swoje plany i rezygnuje z wykupionych już wycieczek, próbując uzyskać zwrot wpłaconych środków lub przełożyć wyjazd na inny termin. W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego biura podróży obecnie zmuszone są zawiesić wszystkie zaplanowane wyjazdy turystyczne. Pojawiają się jednak pytania o to, czy z uwagi na ten fakt firmy zobowiązane są do bezkosztowego odwołania wszystkich rezerwacji klientów oraz zwrotu zapłaconych przez niech środków.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.