fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Koronawirus a branża transportu

Epidemia koronawirusa w Europie ma ogromny wpływ na gospodarkę państwową i międzynarodową. W szczególności skutki wprowadzanych zmian prawnych dotyczących ograniczeń w przemieszczaniu się ludności będą coraz bardziej odczuwalne w branży lotniczej i kolejowej. Transport osobowy między państwami został w ciągu ostatnich kilku dni praktycznie wstrzymany, ograniczenia dotknęły również komunikację wewnętrzną.Skutki wprowadzonych zmian w pierwszej kolejności bezpośrednio dotknęły przewoźników oraz pasażerów – branża lotnicza i kolejowa spodziewa się więc ogromnych strat w związku z odwoływanymi lotami i kursami pociągów. Negatywne konsekwencje epidemii odczują jednak również inne podmioty, które zapewniają na co dzień funkcjonowanie dworców i lotnisk oraz świadczą swoje usługi podróżnym i operatorom transportowym.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.