fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Koronawirus a kontrakty zagraniczne

W sieci pojawiają się już opracowania dotyczące konsekwencji niewykonania umów handlowych w krajowym obrocie z powodu epidemii koronawirusa. Wielu przedsiębiorców świadczy jednak usługi na rynkach globalnych, gdzie poddanie umowy prawu polskiemu jest rzadkością. O ile teoretycznie istnieją pewne uniwersalne reguły kontraktów transgranicznych , zazwyczaj wyłącza się ich stosowanie. W praktyce umowy transgraniczne z dużymi przedsiębiorcami jako klientem są poddane prawie Anglii, Stanów Zjednoczonych lub Singapuru. Chociaż reguły kontraktowe tych państw cechuje pewne zróżnicowanie , są one do siebie na tyle podobne, że można zbiorczo omówić kilka typowych postanowień umownych, które mogą mieć wpływ na obowiązki przedsiębiorcy w związku z epidemią.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.