fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Koronawirus a najem nieruchomości komercyjnych

Szczególne i bezpośrednie dolegliwości spowodowane koronawirusem odczuwa obecnie branża nieruchomości komercyjnych, a ściślej właścicieli i najemców wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Dolegliwości te wynikają z przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, które w istotny sposób ograniczyło możliwość prowadzenia działalności w tych obiektach. W obszarze handlu ograniczenia wynikające z ww. rozporządzenia dotykają przedsiębiorców prowadzących sklepy w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2, których przeważająca działalność polega na handlu wyrobami tekstylnymi, odzieżowymi, obuwiem, wyrobami skórzanymi, meblami i sprzętem oświetleniowym, sprzętem RTV i AGD, artykułami piśmiennymi i księgarskimi. W obiektach tego typu zakazane jest także do odwołania prowadzenie działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Oznacza to, że nie tylko właściciele samodzielnie funkcjonujących restauracji, barów i lokali rozrywkowych, lecz także tętniących na co dzień życiem galerii handlowych odczują w wymiarze ekonomicznym pandemię koronawirusa, a niewykluczone, że staną także przed koniecznością rozważenia całkowitego zamknięcia drzwi do centrów handlowych.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.