fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Nowa kategoria w Kodeksie Spółek Handlowych – grupa spółek

Komisja do spraw Reformy Nadzoru Właścicielskiego w lipcu 2020 roku przedstawiła Projekt nowelizacji KSH oraz niektórych innych ustaw, w którym zdecydowano się wprowadzić dział IV zatytułowany „Grupa spółek”. W dniu 8 grudnia 2020 roku, po przeprowadzeniu konsultacji publicznych i międzyresortowych, opublikowano zaktualizowany Projekt, który uległ znacznej ewolucji w stosunku do pierwotnej jego wersji. 

W infografice odpowiadamy na pytania:

  • Co nowego wprowadza Projekt względem swojej pierwotnej wersji?
  • Jak wygląda ścieżka przystąpienia do grupy spółki zależnej?
  • Jakie są nowe uprawnienia i obowiązki spółek zależnych oraz spółki dominującej?
grupa spółek w KSH grupa spółek w KSH

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.