fbpx
       

Koronawirus a realizacja projektów unijnych

Epidemia koronawirusa ma już swój negatywny wpływ na realizowane przez beneficjentów projekty unijne. Koronawirus może okazać się szczególnie groźny dla realizacji tzw. projektów miękkich – finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego polegających m.in. na organizacji spotkań czy konferencji. Również projekty inwestycyjne czy badawcze odczują skutki koronawirusa, co najmniej w postaci wstrzymania lub opóźnienia dostaw produktów lub usług ze strony kontrahentów, a w najgorszych przypadkach wstrzymania działalności danego zakładu. Koronawirus odbije się co najmniej na terminowości realizowanych projektów unijnych, a w niektórych przypadkach może nawet uniemożliwić ich zakończenie.

Pytanie czy koronawirus i jego skutki mogą być potraktowane jako siła wyższa w przypadku realizacji niektórych projektów unijnych – odpowiedź zależy od analizy konkretnego przypadku. Więcej w naszym materiale.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..