fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Restrukturyzacja: szybka terapia dla firm – komentarz mec. Wojciecha Bokiny w Gazecie Bankowej

Bez wątpienia uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne jest krokiem w kierunku przyspieszenia czasu trwania restrukturyzacji sądowej. Z samego założenia nie może trwać dłużej niż 4 miesiące i rola sądu została ograniczona do minimum. O tym czy będzie to udane rozwiązanie pokaże praktyka – komentuje mec. Wojciech Bokina na łamach Gazety Bankowej. 

Jak uważa nasz ekspert, główna fala upadłości i restrukturyzacji z III-IV kwartału tego roku, za sprawą programów rządowych, przesuwa się na I kwartał 2021 roku. Może dojść do kolejnej fali koronawirusa i kolejnego lockdownu, który może pogłębić i przyspieszyć falę wniosków restrukturyzacyjnych i upadłościowych – alarmuje mec. Bokina. Niektóre postępowania są przedłużane świadomie przez niektórych dłużników, którzy zasadnie albo nie czekają na inwestora lub inne zdarzenie, które w ich mniemaniu uchroni przedsiębiorcę przed upadłością.

Artykuł “Szybka terapia dla firm” dostępny jest we wrześniowym numerze Gazety Bankowej – wydanie nr 9/2020 (1233)

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.