fbpx
       

Roszczenie o utracone dofinansowanie za niezrealizowany projekt

Roszczenie o utraconą dotację – czy jest możliwe kiedy projekt nie został w ogóle zrealizowany?

Jednym z częstszych pytań które słyszę to pytanie o szanse w sprawie. Na to pytanie nigdy nie odpowiadam – z prostej przyczyny – nie wiem.

Szanse w sprawie zależą nie tylko od pełnomocnika i jego argumentacji, ale także a może przede wszystkim od sądu do którego sprawa trafia. Sprawy o dofinansowanie w sądach powszechnych są rozpoznawane przez sędziów w wydziałach ogólnych w których rozpoznawane są też sprawy z zakresu np. prawa rzeczowego, sprawy spadkowe czy postępowania o zapłatę.

Sprawy o dofinansowanie często są bardziej skomplikowane niż większość spraw gospodarczych pomiędzy przedsiębiorcami. Stąd też zajmujący się nimi sędzia musi wykazać się naprawdę wysokim kunsztem – nie wystarczy tutaj wiedza ogólna z zakresu podstawowych dziedzin prawa.

W przypadku kiedy roszczenia o utracone dofinansowanie dochodzi beneficjent i to jeszcze taki który projektu nie wykonał stopień trudności sprawy wędruje wysoko. Czy w związku z tym roszczenie o utracone dofinansowanie za niezrealizowany projekt jest niemożliwe? Nie. Czy jego uzyskanie jest bardzo trudne? Tak.

Czy aby zwiększyć szanse powodzenia takiego roszczenia koniecznie trzeba skończyć projekt unijny? To skomplikowane…

 

CZYTAJ DALEJ >>

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..