fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Rozporządzenie biopaliwowe jest prawie gotowe – komentarz zespołu energetyki dla biznesalert.pl

Od pierwszego stycznia 2020 roku obowiązują w Polsce zmienione przepisy ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Czy stosowanie paliw odnawialnych pozwoli osiągnąć krajowy cel OZE w transporcie? – zastanawiają się reprezentanci praktyki energetycznej – mec. Karolina Wcisło i mec. Jan Sakławski.

W Polsce obowiązują zmienione przepisy ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, pozwalające na wykorzystanie produktów tzw. współuwodornienia do realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego. Branża czeka jednak na rozporządzenie wykonawcze ministra klimatu określające szczegółowe zasady kalkulacji zawartości biokomponentów w paliwach powstałych w wyniku współuwodornienia. Rozporządzenie jest już na finiszu prac i niebawem wejdzie w życie.

Zmiany pomogą firmom paliwowym wywiązać się z obowiązku stosowania paliw odnawialnych w ogólnej ilości paliw ciekłych.

Czytaj cały artykuł na biznesalert.pl 

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.