fbpx
       

Spory korporacyjne w praktyce – tych błędów unikaj przy zakładaniu firmy: wywiad z Wojciech Bokiną

Radca prawny BBS, Wojciech Bokina, udzielił wywiadu dla kanału YT – „Przygody Przedsiębiorców”, w którym opowiedział między innymi o tym, jakie błędy przy zakładaniu firmy mogą doprowadzić do sporów wspólników, czyli do tzw. przekroczenia Rubikonu i narażenia firmę na straty czy wręcz – w skrajnych przypadkach –  na upadłość.

Panowie poruszają w rozmowie tematy, które wyjaśnią czym w istocie jest spór korporacyjny czy jak przygotować umowę spółki. Założenie firmy w Polsce nie należy do łatwych zadań i warto wiedzieć jakich błędów unikać, aby nie narazić się na spór. Drogi wspólników mogą się przecież kiedyś bezpowrotnie rozejść, o czym należy pamiętać już na etapie tworzenia podwalin wspólnej działalności.

Czy spory wspólników możemy postawić na jednej szali z rozwodem pod względem ładunku emocjonalnego jaki ze sobą niosą? Posłuchajcie!

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..