fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Spory korporacyjne w praktyce – tych błędów unikaj przy zakładaniu firmy: wywiad z Wojciech Bokiną

Radca prawny BBS, Wojciech Bokina, udzielił wywiadu dla kanału YT – “Przygody Przedsiębiorców”, w którym opowiedział między innymi o tym, jakie błędy przy zakładaniu firmy mogą doprowadzić do sporów wspólników, czyli do tzw. przekroczenia Rubikonu i narażenia firmę na straty czy wręcz – w skrajnych przypadkach –  na upadłość.

Panowie poruszają w rozmowie tematy, które wyjaśnią czym w istocie jest spór korporacyjny czy jak przygotować umowę spółki. Założenie firmy w Polsce nie należy do łatwych zadań i warto wiedzieć jakich błędów unikać, aby nie narazić się na spór. Drogi wspólników mogą się przecież kiedyś bezpowrotnie rozejść, o czym należy pamiętać już na etapie tworzenia podwalin wspólnej działalności.

Czy spory wspólników możemy postawić na jednej szali z rozwodem pod względem ładunku emocjonalnego jaki ze sobą niosą? Posłuchajcie!

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.