fbpx
       

Sukces Klienta kancelarii – KIO oddaliła odwołanie przeciwnika

Klient kancelarii skutecznie broni korzystnego rozstrzygnięcia przetargu na naprawę zespołów napędowych dla jednego z największych przewoźników tramwajowych w Polsce. Droga do sukcesu nie była jednak łatwa. Najpierw kancelaria złożyła w imieniu Klienta odwołanie od treści SIWZ (warunków zamówienia), które w wyniku odwołania zostały przez zamawiającego poprawione zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Następnie Klient kancelarii wygrał przetarg, po czym od jego wyniku odwołał się jego główny konkurent.

Klient przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego. Dzięki skutecznej, merytorycznej argumentacji prawników kancelarii w Krajowej Izbie Odwoławczej, odwołanie konkurenta zostało oddalone, a nasz Klient otrzymał finalnie zlecenie realizacji zamówienia, zgodnie z pierwotnym rozstrzygnięciem przetargu.

Kluczem w obronie korzystnego rozstrzygnięcia przetargu jest daleko idąca aktywność Wykonawcy jako przystępującego. Nie wystarczy bierne oczekiwanie na działania Zamawiającego, który może nie mieć tak dokładnej i specjalistycznej wiedzy o rynku jak uczestnik przetargu. To właśnie dzięki naszej aktywności oraz wspieranego przez nas Klienta wszystkie argumenty zawarte w odwołaniu zostały uznane za bezpodstawne.

-komentuje mec. Jan Sakławski

Klienta w sprawie reprezentowali mec. Jan Sakławski oraz mec. Karolina Wcisło-Karczewska.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..