fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Sukces Klienta kancelarii – KIO oddaliła odwołanie przeciwnika

Klient kancelarii skutecznie broni korzystnego rozstrzygnięcia przetargu na naprawę zespołów napędowych dla jednego z największych przewoźników tramwajowych w Polsce. Droga do sukcesu nie była jednak łatwa. Najpierw kancelaria złożyła w imieniu Klienta odwołanie od treści SIWZ (warunków zamówienia), które w wyniku odwołania zostały przez zamawiającego poprawione zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Następnie Klient kancelarii wygrał przetarg, po czym od jego wyniku odwołał się jego główny konkurent.

Klient przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego. Dzięki skutecznej, merytorycznej argumentacji prawników kancelarii w Krajowej Izbie Odwoławczej, odwołanie konkurenta zostało oddalone, a nasz Klient otrzymał finalnie zlecenie realizacji zamówienia, zgodnie z pierwotnym rozstrzygnięciem przetargu.

Kluczem w obronie korzystnego rozstrzygnięcia przetargu jest daleko idąca aktywność Wykonawcy jako przystępującego. Nie wystarczy bierne oczekiwanie na działania Zamawiającego, który może nie mieć tak dokładnej i specjalistycznej wiedzy o rynku jak uczestnik przetargu. To właśnie dzięki naszej aktywności oraz wspieranego przez nas Klienta wszystkie argumenty zawarte w odwołaniu zostały uznane za bezpodstawne.

-komentuje mec. Jan Sakławski

Klienta w sprawie reprezentowali mec. Jan Sakławski oraz mec. Karolina Wcisło-Karczewska.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.