fbpx
       

Sukces Klienta kancelarii: Zakończone dwa spory sądowe opiewające na łączną kwotę ponad pół miliona złotych

Przedmiotowe postępowania dotyczyły skierowanych przeciwko Klientowi kancelarii roszczeń o zapłatę wynagrodzenia prowizyjnego za opracowanie dokumentacji aplikacyjnej w ramach Programu Inteligentny Rozwój.
Celem podjętej między stronami współpracy było pozyskanie środków finansowych przez Klienta na realizację projektu. Mimo podpisania umowy o dofinansowanie Klient nie otrzymał jednak żadnych transz finansowania, wskutek problemów z refundacją środków związanych z nabyciem nieruchomości. W sprawach sporne było to, czy kontrahent może domagać się wynagrodzenia prowizyjnego w sytuacji, gdy po pierwsze, Klient nie otrzymał kwot dofinansowania, od których uzależniona była wysokość wynagrodzenia prowizyjnego, po drugie, wstrzymanie wypłat przez PARP, zdaniem Klienta, zostało spowodowane nienależytym wykonaniem umowy przez kontrahenta. Ostatecznie jednak strony doszły do porozumienia i zakończyły spory sądowe, o łączną kwotę ponad pół miliona złotych, podpisaniem ugód. W procesie negocjacji Klienta reprezentowali r.pr. Krzysztof Brysiewicz i adw. Katarzyna Sawicka.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..