fbpx
       

Sukces Klienta! Uniewinnienie od zarzutów niedopełnienia obowiązków i niegospodarności.

Na podstawie opinii biegłego sądowego prokuratura skierowała akt oskarżenia, przez który Klientowi Kancelarii groziło nawet kilkanaście lat pozbawienia wolności i obowiązek naprawienia wielomilionowej szkody.

Klient Kancelarii oskarżony został o szereg przestępstw obejmujących wyrządzenie wielkiej szkody zarządzanego przedsiębiorstwa-bankruta i niedopełnienia obowiązków w związku z jego sprzedażą. Nie pomagał też fakt, że ogólnopolskie media już na wstępie budowały wokół niego negatywną narrację, a sprawą interesował się nawet ówczesny Minister Sprawiedliwości.

Dopiero wnikliwa analiza akt sprawy przeprowadzona przez prawników z naszej Kancelarii pozwoliła stwierdzić szereg bardzo istotnych uchybień w zakresie opinii i aktu oskarżenia. Już po jednym z pierwszych terminów rozprawy stało się jasne, że akt oskarżenia został „napompowany” do granic możliwości. Z każdą kolejną wokandą i pismem obrońców domniemana szkoda zaczynała istotnie topnieć.

Finalnie aktywna postawa obrońców na sali umożliwiła przekonanie Sądu, że Klient zrobił wszystko co w jego mocy, aby dopełnić obowiązków sprzedaży i działał w granicach przepisów prawa. O  żadnej zaś szkodzie nie może być mowy, bo przedsiębiorstwo zostało sprzedane za wartość rynkową. Ponadto, iegły i prokuratura nie uwzględnili specyficznego charakteru sprzedawanego przedsiębiorstwa wynikającego z przepisów prawa i stanu upadłości.

Ta sprawa pokazuje, że nawet sprawy na pierwszy rzut oka beznadziejne, a przy tym bardzo skomplikowane, mogą znaleźć pozytywne zakończenie. Akt oskarżenia, nawet podparty opiniami biegłych, to jeszcze nie wyrok.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..