fbpx
       

W Polsce posiadanie narkotyków nie jest karalne…

…a przynajmniej tak mogłoby się wydawać, czytając wyroki jakie zapadają w sprawach moich Klientów. Pewnie mało kto pamięta, że w porządku prawnym obowiązującym w Polsce po roku 2000 doszło do ponownej penalizacji posiadania, już nawet śladowych ilości, substancji zabronionych. Wcześniej posiadanie na tzw. własny użytek było dozwolone.  

Kwestia posiadania i zażywania narkotyków od lat budzi w Polsce wiele kontrowersji, a co jakiś czas postulat legalizacji tych substancji pojawia się na sztandarach różnych partii politycznych. Nadal jednak, w ramach obecnie obowiązującego porządku prawnego, posiadanie nawet minimalnych ilości środków odurzających czy psychotropowych stanowi zawsze czyn zabroniony, nigdy wykroczenie, i to niezależnie od ilości tych środków. W świetle postanowień ustawy ani posiadanie zakazanych substancji na tzw. własny użytek, ani ich mała ilość nie mają znaczenia dla wypełnienia znamion przestępstwa. 

 

 

Czytaj dalej >>

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..