fbpx
       

WEBINAR | Biogaz, wodór, biometan pod lupą prawa.

W ostatnim czasie, mieliśmy do czynienia z jedną z większych nowelizacji ustawy o OZE w związku implementacją dyrektywy RED II, która jest szczególnie istotna dla funkcjonowania paliw i gazów odnawialnych.

 

Data: 28 lutego 2023 | Godzina: 10:30

ZAPISZ SIĘ >>

 

Wiemy, że prowadzenie działalności gospodarczej związanej z wodorem, biometanem, biogazem to wyzwania w obszarze uzyskiwania certyfikacji dla zielonych gazów w celach uzyskania gwarancji pochodzenia, przyłączania jednostek wytwórczych do sieci czy korzystania z systemów wsparcia.

Dlatego serdecznie zapraszamy do dołączenia, pomożemy Ci rozwiać wątpliwości, z którymi mierzysz się jako przedsiębiorca działający w branży związanej z wodorem, biometanem, biogazem

Załamanie konsumpcji gazu w Unii Europejskiej oraz obowiązek obniżenia jego zużycia o 15% spowodowało rozwinięcie i doprecyzowanie unijnych planów wobec sektora gazowego (Plan REPowerUE).

Obecnie, powoli, ale zauważalnie odchodzimy od gazu ziemnego, co powoduje stopniowe wprowadzanie odnawialnego wodoru, biogazu i biometanu do przemysłu będącego najtrudniejszym obszarem do dekarbonizacji w UE.

Realizacja infrastruktury wspólnego zainteresowania UE dedykowanej między innymi wodorowi oraz wsparcie finansowe dla zielonej technologii spowoduje, że możemy spodziewać się przyrostu liczby wytwórców, spółek obrotu, dystrybutorów zainteresowanych rozwojem gazów i paliw odnawialnych.

  • Podczas bezpłatnego webinaru orgaznizowanego wraz z Konfederacją Lewiatan przybliżymy główne założenia i cele polityki gazowej Unii Europejskiej, proces rejestracji producentów biogazu, biometanu oraz regulacje dotyczących produkcji biogazu rolniczego?
  • Przejdziemy również przez kwestie związane z produkcją wodoru, zwracając uwagę na obecną sytuację dotyczącą produkcji szarego wodoru.
  • Przyjrzymy się również procesowi certyfikacji i gwarancjom pochodzenia gazów.

 

Dołącz do nas  w środę 28 lutego, i uporządkuj z nami swoją wiedzę w obszarze polityki gazowej UE .

Data: 28 lutego 2023 | Godzina: 10:30

ZAPISZ SIĘ >>

Do zobaczenia na webinarze!

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..