fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

“Wpływ dematerializacji akcji na udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy” – artykuł mec. Piotra Kaweckiego w Rzeczpospolitej

Wielu akcjonariuszy uczestniczyło w walnych zgromadzeniach, mimo braku wpisu w rejestrze albo wpisu dokonanego zbyt późno, na co zezwalali przewodniczący zgromadzenia. Tymczasem jego brak wywołuje wiele negatywnych skutków.

Minęło ponad pół roku od wejścia w życie przepisów o obowiązkowej dematerializacji akcji. Upłynął również termin na organizację zwyczajnego walnego zgromadzenia dla większości spółek. To dobry moment na omówienia problemów, z którymi musiały się w tym roku zmierzyć spółki i ich akcjonariusze.

Co mogą zrobić akcjonariusze, którzy nie złożyli swoich akcji w wyznaczonym terminie? Co w sytuacji, w której spółka nie zawarła umowy z podmiotem prowadzącym rejestr?
Zachęcamy do lektury artykułu “Wpływ dematerializacji akcji na udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy” prawnika Piotra Kaweckiego, który ukazał się w Rzeczpospolitej (dostępny jest TUTAJ).

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.