fbpx
       

„Wpływ dematerializacji akcji na udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy” – artykuł mec. Piotra Kaweckiego w Rzeczpospolitej

Wielu akcjonariuszy uczestniczyło w walnych zgromadzeniach, mimo braku wpisu w rejestrze albo wpisu dokonanego zbyt późno, na co zezwalali przewodniczący zgromadzenia. Tymczasem jego brak wywołuje wiele negatywnych skutków.

Minęło ponad pół roku od wejścia w życie przepisów o obowiązkowej dematerializacji akcji. Upłynął również termin na organizację zwyczajnego walnego zgromadzenia dla większości spółek. To dobry moment na omówienia problemów, z którymi musiały się w tym roku zmierzyć spółki i ich akcjonariusze.

Co mogą zrobić akcjonariusze, którzy nie złożyli swoich akcji w wyznaczonym terminie? Co w sytuacji, w której spółka nie zawarła umowy z podmiotem prowadzącym rejestr?
Zachęcamy do lektury artykułu „Wpływ dematerializacji akcji na udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy” prawnika Piotra Kaweckiego, który ukazał się w Rzeczpospolitej (dostępny jest TUTAJ).

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..