fbpx
       

Akcje OZE – czy mamy do czynienia ze spadkiem zainteresowania Wytwórców?

W ostatnich dniach listopada 2023 r., prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) ujawnił rezultaty tegorocznych aukcji OZE, gdzie 88 TWh zielonej energii o wartości 40,8 mld zł znalazło się w gronie ofert. Jednak , jedynie niespełna 6 TWh (6,8%) znalazło nabywców, przy czym dominującą technologią okazały się instalacje fotowoltaiczne.

Analizując wyniki aukcji z perspektywy prawniczej, pozwala to na ciekawe refleksje dotyczące kontekstu niskiego wolumenu zakontraktowanej energii w porównaniu do liczby ofert. Jakie to niesie implikacje dla branży energetycznej? Komentarza w tej kwestii w rozmowie z red. Patrycją Rapacką, dla portalu Terazsrodowisko.pl udzieliła Agnieszka Górka, ekspertka ds. energetyki i prawniczka w kancelarii BBS.

Zapraszamy do lektury pełnego tekstu, który nie tylko analizuje istotne aspekty aktualnej sytuacji, ale również wskazuje potencjalne kierunki rozwoju w sektorze energetycznym w Polsce.

Przeczytaj cały artykuł >>

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..