fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Artykuł adw. Pauliny Sułkowskiej na łamach Rzeczpospolitej

Żeby sąd wydał orzeczenie o wyłączeniu wspólnika ze spółki, muszą zachodzić „ważne przyczyny” dotyczące danego wspólnika. Kodeks spółek handlowych nie precyzuje jednak, jak należy rozumieć to określenie.

Na łamach Rzeczpospolitej adwokat Paulina Sułkowska wyjaśnia czym są “ważne przyczyny” uzasadniające wyłączenie, jakie niosą ze sobą skutki oraz jak się bronić przed bezpodstawnym wyłączeniem.

Przeczytaj artykuł “Powództwo o wyłączenie wspólnika szantażem w sporze korporacyjnym”   (pełna wersja dla prenumeratorów)

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.