fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Czy idą rewolucyjne zmiany w energetyce wiatrowej w Polsce? O ustawie offshorowej mówi Jan Sakławski

W programie publicystycznym TVP Info “Minęła 9” partner Kancelarii, kierujący praktyką prawa energetycznego Jan Sakławski, miał przyjemność brać udział w rozmowie poruszającej temat podpisanej parę dni temu przez Prezydenta Andrzeja Dudę tzw. ustawy offshorowej, regulującej rozwój farm wiatrowych zlokalizowanych na Bałtyku.

Jak komentuje Jan Sakławski:

Wielkoskalowość wiatrowej energetyki morskiej pozwala na bardzo mocne przyspieszenie transformacji energetycznej. Zmiany te pozwalają także na zastępowanie konwencjonalnych źródeł dużo szybciej. Krok ten ma zatem, w mojej ocenie, wymiar fundamentalny dla rozwoju OZE w Polsce.

J.Sakławski Minęła 9 TVP Info_offshore J.Sakławski Minęła 9 TVP Info_offshore

Zachęcamy do obejrzenia zapisu całej rozmowy na stronie TVP Info (początek: 30 min 30 sec.)

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.