fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

“Dzień dobry, twoja domena została porwana” – komentarz adw. Witolda Masionka dla Wirtualnej Polski

W ostatnich latach domeny Coca-coli, Amazona, Lenovo i wielu innych zostało przejęte przez przestępców. Problem nie dotyczy tylko wielkich firm.

Jak wskazuje portal WP.pl w ostatnich kilku latach porwano ponad cztery tys. domen internetowych należących do ponad pięciuset firm. Autor artykułu “Dzień dobry, twoja domena została porwana” Patryk Słowik podkreślił, że  „żaden z tych przypadków nie miał miejsca w Polsce, a przynajmniej o tym nie wiemy”, ale liczby i tak szokują. Komentarza do tekstu udzielił adwokat Witold Masionek, specjalizujący się w prawie nowoczesnych technologii.

Zachęcamy do lektury!

Artykuł dostępny jest TUTAJ.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.