fbpx
       

Jan Sakławski uczestniczył w pracach zespołu eksperckiego ds. biogazu i biometanu działającego przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Jan Sakławski, radca prawny i wspólnik Kancelarii, został członkiem zespołu eksperckiego ds. biogazu i biometanu, działającego przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz uczestniczył w pracach dotyczących zmian regulacyjnych w zakresie projektów biometanowych.

Zespół ekspertów Pełnomocnika Rządu ds. Transformacji Energetycznej Obszarów Wiejskich, w skład którego wszedł r. pr. Jan Sakławski, przygotował kompleksową propozycję zmiany przepisów prawa w zakresie wytwarzania biometanu w Polsce.

Główne założenia przygotowanej propozycji legislacyjnej obejmują:

  • Wprowadzenie definicji legalnej biometanu.
  • Wprowadzenie instrumentów operacyjnego wsparcia wytwarzania biometanu.
  • Integracje instalacji biometanowych z siecią gazową.
  • Wprowadzenie ułatwień w procesie inwestycyjno-budowalnym.
  • Wykorzystanie biometanu w celu realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego.

Pierwsze posiedzenie zespołu ds. biometanu odbyło się 15 listopada 2022 roku. Opracowane przez zespół ekspertów propozycje legislacyjne dot. biometanu zostaną włączone do nowelizacji ustawy o OZE (UC 99) przygotowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Zaproponowane regulacje prawne są kluczowe dla rozwoju polskiego sektora biometanu.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..