fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Komentarz r. pr Krzysztofa Brysiewicza dla Prawo.pl

Artykułu: “MRPiT: Karanie przedsiębiorców łamiących obostrzenia nie może być pochopne” podejmuje bardzo ważny temat dotyczący budzącego kontrowersje art. 23 ustawy z dnia 28 października 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, zwanej potocznie ustawą o dobrym Samarytaninie.

Przepis ten, obowiązujący od 29 listopada ubiegłego roku, dotyczy skutków ewentualnego naruszania przez przedsiębiorcę ograniczeń, nakazów i zakazów związanych ze stanem epidemii i możliwości odebrania mu z tego tytułu środków pomocowych. Przedsiębiorcy grozi na przykład utrata zwolnienia ze składek ZUS, subwencji z tarczy finansowej 2.0, ale też dotacji unijnych.

Jak wskazuje Ministerstwo najpierw należy przeprowadzić czynności wyjaśniające, a potem stwierdzić naruszenia.

Przeczytaj artykuł z komentarzem r. pr Krzysztofa Brysiewicza

Uwadze polecamy również wpis Krzysztofa Brysiewicza  pt. “Obywatelskie nieposłuszeństwo pod groźbą zwrotu pomocy od państwa?”

Przeczytaj wpis

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.