fbpx
       

Komentarz r. pr Krzysztofa Brysiewicza dla Prawo.pl

Artykułu: „MRPiT: Karanie przedsiębiorców łamiących obostrzenia nie może być pochopne” podejmuje bardzo ważny temat dotyczący budzącego kontrowersje art. 23 ustawy z dnia 28 października 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, zwanej potocznie ustawą o dobrym Samarytaninie.

Przepis ten, obowiązujący od 29 listopada ubiegłego roku, dotyczy skutków ewentualnego naruszania przez przedsiębiorcę ograniczeń, nakazów i zakazów związanych ze stanem epidemii i możliwości odebrania mu z tego tytułu środków pomocowych. Przedsiębiorcy grozi na przykład utrata zwolnienia ze składek ZUS, subwencji z tarczy finansowej 2.0, ale też dotacji unijnych.

Jak wskazuje Ministerstwo najpierw należy przeprowadzić czynności wyjaśniające, a potem stwierdzić naruszenia.

Przeczytaj artykuł z komentarzem r. pr Krzysztofa Brysiewicza

Uwadze polecamy również wpis Krzysztofa Brysiewicza  pt. „Obywatelskie nieposłuszeństwo pod groźbą zwrotu pomocy od państwa?”

Przeczytaj wpis

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..