Publikacje

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – nowy instrument

24 czerwca 2020 Krzysztof Olechno Wojciech Bokina

Od dzisiaj, 24 czerwca br., obowiązuje Tarcza 4.0 w zakresie wprowadzenia nowego instrumentu, tj. uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, który znacznie ułatwi wyprowadzanie firm z trudności finansowych. Wojciech Bokina, doradca restrukturyzacyjny i radca prawny w kancelarii ocenia rozwiązanie jako korzystną formę ograniczania wpływu sądu, co ma z kolei zagwarantować, tak ważne w dobie kryzysu, przyspieszenie postępowania.

Tarcza Finansowa – nowa jakość programów pomocowych w Polsce

23 czerwca 2020 Krzysztof Brysiewicz Magdalena Porzeżyńska

Tarcza Finansowa – jeden z najambitniejszych programów pomocy polskim przedsiębiorcom realizowany przez Polski Fundusz Rozwoju działa już od kilku tygodni. W tym czasie wsparcie uzyskało 282 634 tys. przedsiębiorców na łączną kwotę ponad 2 mld złotych. Jak to możliwe, że takie kwoty wsparcia zostały wydatkowane w takim tempie w sytuacji w której np. absorpcja środków unijnych w kolejnych perspektywach finansowych rozciągnięta jest na lata?

Ponownie ruszył bieg terminów procesowych

25 maja 2020 Maciej Wisławski

Z dniem 16 maja 2020 r. został uchylony art. 15zzs ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, na podstawie którego w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii bieg terminów procesowych i sądowych w sprawach wskazanych w ustawie, nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu.

Tarcza finansowa PFR – nowy instrument wsparcia w infografice

29 kwietnia 2020 Jan Sakławski

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia, w ramach stworzonej przez rząd Tarczy Antykryzysowej, programy pomocowe skierowane do przedsiębiorstw, które ucierpiały na skutek pandemii koronawirusa. Pakiety pomocowe są częściowo bezzwrotne i mogą być przeznaczone przez beneficjentów na różne cele.

Business case review – upadłość i restrukturyzacja

26 marca 2020 Wojciech Bokina

Koronawirus bez wątpienia wpłynie na wzrost składania przez przedsiębiorców wniosków restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Dlatego dzisiaj tak ważne jest dzielenie się wiedzą w dziedzinie upadłości i restrukturyzacji. W naszej najnowszej odsłonie Business Case Review omawiamy kwestie upadłości i restrukturyzacji właśnie z perspektywy biznesowej, na bazie spraw, które sami prowadziliśmy. Z tego opracowania dowiedzą się Państwo jak procesy upadłości i restrukturyzacji wyglądają w rzeczywistości, okiem praktyków.

Koronawirus a transakcje M&A

22 marca 2020 Maciej Wasilewski

Aktualnie przesądzanie o skali wpływu pandemii koronawirusa na rynek transakcyjny byłby spekulacją. Nie wszystkie zależności mające wpływ na rynek fuzji i przejęć mogą być już widoczne. Część z nich pojawi się z opóźnieniem wraz z kryzysami na kolejnych szczeblach gospodarki. Można stwierdzić z całą stanowczością, że koronawirus wpłynie na ilość transakcji, na tempo ich realizacji a nawet na ich kształt.

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.