24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Publikacje

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw

29 października 2020 Maciej Wasilewski

Projekt został uchwalony przez Sejm w dniu 28 października 2020 r. Zgodnie z założeniami Projektu obok spółek komandytowo-akcyjnych oraz spółek kapitałowych, podatkiem CIT mają zostać objęte spółki komandytowe oraz część spółek jawnych.

Poradnik – powiązania przedsiębiorstw

27 sierpnia 2020 Krzysztof Brysiewicz Magdalena Porzeżyńska Małgorzata Woźniak

Zbliżają się kontrole wydatkowania środków pozyskanych przez przedsiębiorstwa w ramach programu Tarczy Finansowej. W przypadku wykrytych błędów poczynionych na etapie wnioskowania o pomoc, przedsiębiorcy mogą się liczyć ze zwrotem subwencji, a nawet pociągnięciem do odpowiedzialności karnej. Sprawdź swoje powiązania!

Restrukturyzacja a pomoc publiczna

09 lipca 2020 Krzysztof Olechno Wojciech Bokina

Przedsiębiorcy, którzy zderzyli się z trudnościami ekonomicznymi w związku z sytuacją epidemiczną, mają dzisiaj do wyboru kilka programów pomocy publicznej. Jednak przed wnioskowaniem o subwencję finansową należy dokładnie zapoznać się z warunkami widniejącymi w zapisach regulaminowych.

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – nowy instrument

24 czerwca 2020 Krzysztof Olechno Wojciech Bokina

Od dzisiaj, 24 czerwca br., obowiązuje Tarcza 4.0 w zakresie wprowadzenia nowego instrumentu, tj. uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, który znacznie ułatwi wyprowadzanie firm z trudności finansowych. Wojciech Bokina, doradca restrukturyzacyjny i radca prawny w kancelarii ocenia rozwiązanie jako korzystną formę ograniczania wpływu sądu, co ma z kolei zagwarantować, tak ważne w dobie kryzysu, przyspieszenie postępowania.

Tarcza Finansowa – nowa jakość programów pomocowych w Polsce

23 czerwca 2020 Krzysztof Brysiewicz Magdalena Porzeżyńska

Tarcza Finansowa – jeden z najambitniejszych programów pomocy polskim przedsiębiorcom realizowany przez Polski Fundusz Rozwoju działa już od kilku tygodni. W tym czasie wsparcie uzyskało 282 634 tys. przedsiębiorców na łączną kwotę ponad 2 mld złotych. Jak to możliwe, że takie kwoty wsparcia zostały wydatkowane w takim tempie w sytuacji w której np. absorpcja środków unijnych w kolejnych perspektywach finansowych rozciągnięta jest na lata?

Ponownie ruszył bieg terminów procesowych

25 maja 2020 Maciej Wisławski

Z dniem 16 maja 2020 r. został uchylony art. 15zzs ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, na podstawie którego w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii bieg terminów procesowych i sądowych w sprawach wskazanych w ustawie, nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu.

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.