fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Sukces klienta kancelarii w sprawie dot. Spółdzielni Mleczarskiej “Bielmlek”

Klient naszej kancelarii wraz z dwoma innym osobami został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Dzięki szybkiej reakcji obrońcy adwokata Bartłomieja Pietruszki nie został zastosowany tymczasowy areszt na 3 miesiące, a jedynie wolnościowe środki zapobiegawcze.

W środę CBA zatrzymało trzy osoby podejrzane w głośnym śledztwie prowadzonym przez  Prokuraturę Regionalną w Warszawie, dotyczącym upadłości Spółdzielni Mleczarskiej „Bielmlek” w Bielsku Podlaskim.

Wśród zatrzymanych znalazł się klient naszej kancelarii, któremu postawiono zarzuty działania na szkodę „spółdzielni od kwietnia 2014 r. do lutego 2016 r. w związku z pełnioną funkcją członka zarządu, zobowiązanego do zajmowania się jej sprawami majątkowymi”.

Dzięki wsparciu obrońcy, adwokata Bartłomieja Pietruszki wobec klienta nie został zastosowany areszt, ale wolnościowe środki zapobiegawcze: m.in. policyjny dozór i poręczenia majątkowe  i w czwartek, po przesłuchaniu został on wypuszczony na wolność.

O sprawie piszą m.in. Business Insider (TUTAJ), TVP Info (TUTAJ) oraz Polska Times (TUTAJ)

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.