fbpx
       

Ustawa o elektrowniach szczytowo-pompowych z wątpliwymi przepisami – komentuje dla Onet dr Magdalena Porzeżyńska

Jak się okazuje, projekt ustawy o elektrowniach szczytowo-pompowych zawiera przepisy, które sankcjonują nierówność prowadzenia działalności gospodarczej, zwalniając spółki skarbu państwa z obowiązku odpisu na fundusz wypłaty różnicy ceny –  kontrowersyjne przepisy ustawy komentuje na łamach Onetu dziś dr Magdalena Porzeżyńska.

Rządowy projekt ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie elektrowni szczytowo-pompowych oraz inwestycji towarzyszących zawiera rozwiązania, które budzą wątpliwości w zakresie zgodności z unijnym prawem pomocy publicznej. Chodzi o wprowadzone projektem zmiany do tzw. ustawy o cenach energii, które zwalniają, z mocą wsteczną, wytwórców energii elektrycznej w instalacjach OZE, będących własnością, w zarządzie lub w użytkowaniu państwowej osoby prawnej, z obowiązku odprowadzania odpisu na Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny

– zauważa dr Magdalena Porzeżyńska.

Czytaj cały artykuł z wypowiedzią ekspertki Kancelarii na Onet.pl.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..