fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Zostaliśmy członkiem Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE

Współpraca Krajowej Izby Klastrów Energii z kancelarią BBS ma już swoją dłuższą historię. Kancelaria wspiera Izbę, jak również jej członków, w wielu problemach z zakresu energetyki oraz w kwestiach regulacyjnych. W październiku br. współpraca ta osiągnęła wyższy, oficjalny poziom, ponieważ weszliśmy w poczet członków Izby.

Członkostwo kancelarii jest naturalną konsekwencją naszej dotychczasowej współpracy. Doceniamy wsparcie prawników dla idei energetyki rozproszonej. Jesteśmy pełni uznania dla dynamicznego rozwoju tej wciąż młodej firmy. Akurat w tym aspekcie widzimy wiele podobieństw z tym, co dzieje się aktualnie w naszej organizacji

stwierdził Tomasz Drzał, dyrektor zarządzający KIKE.

Praktyka energetyczna, którą mam przyjemność kierować, jest jedną z kluczowych specjalizacji naszej kancelarii. Na co dzień spotykamy się więc z projektami różnego kalibru, zarówno w zakresie energetyki konwencjonalnej jak i odnawialnej. Szczególnie mocno wspieramy rozwój energetyki rozproszonej, widząc w niej szansę na prawdziwe uniezależnienie od paliw kopalnych, w tym od wszystkich negatywnych konsekwencji związanych z ich dostępnością, o których w ostatnich miesiącach przekonują się mieszkańcy całej Europy. Społeczności energetyczne, klastry energii, spółdzielnie energetyczne, prosumenci, w tym zbiorowi i wirtualni, będą przyszłością bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju i konsekwentnie staramy się pomóc tę przyszłość kształtować. Członkostwo BBS jest także swoistym przypieczętowaniem naszej współpracy z KIKE, więc cieszymy się, że już oficjalnie zasililiśmy szeregi organizacji, której cele są nam tak bliskie. Współpraca z Izbą z pewnością stanie się znaczącym impulsem do dalszego rozwoju naszego departamentu energetyki. Z kolei członkowie Izby będą mogli liczyć na nas we wszelkich kwestiach prawnych

– deklaruje Jan Sakławski, partner BBS, szef praktyki prawa energetycznego.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.