fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

“Droga cywilna w sprawach o zwrot dofinansowania – dopuszczalne roszczenia beneficjentów” – artykuł r. pr dr Magdaleny Porzeżyńskiej i apl. adw. Małgorzaty Woźniak na łamach Rzeczpospolitej

Cywilnoprawny charakter umowy o dofinansowanie dopuszcza drogę sądową, z której skorzystać mogą beneficjenci wsparcia, wytaczając powództwa skierowane przeciwko instytucjom oraz zabezpieczając swoje roszczenia do czasu uzyskania rozstrzygnięcia w przedmiocie m.in. rozwiązania umowy o dofinansowanie i konieczności zwrotu środków unijnych.

Beneficjenci w ramach procedury cywilnej mają do dyspozycji takie środki jak: roszczenie o zawarcie umowy o dofinansowanie, wypłatę należnego dofinansowania, jak również roszczenia związane z zabezpieczeniem przed skutkami bezpodstawnego rozwiązania umowy lub prowadzące do wypłaty odszkodowania z tego tytułu.

Zachęcamy do lektury artykułu r. pr. dr Magdaleny Porzeżyńskiej oraz apl. adw. Małgorzaty Woźniak, który ukazał się w dzisiejszej Rzeczpospolitej.

PRZECZYTAJ tutaj

(pełna wersja dla prenumeratorów)

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.