fbpx
       

„Droga cywilna w sprawach o zwrot dofinansowania – dopuszczalne roszczenia beneficjentów” – artykuł r. pr dr Magdaleny Porzeżyńskiej i apl. adw. Małgorzaty Woźniak na łamach Rzeczpospolitej

Cywilnoprawny charakter umowy o dofinansowanie dopuszcza drogę sądową, z której skorzystać mogą beneficjenci wsparcia, wytaczając powództwa skierowane przeciwko instytucjom oraz zabezpieczając swoje roszczenia do czasu uzyskania rozstrzygnięcia w przedmiocie m.in. rozwiązania umowy o dofinansowanie i konieczności zwrotu środków unijnych.

Beneficjenci w ramach procedury cywilnej mają do dyspozycji takie środki jak: roszczenie o zawarcie umowy o dofinansowanie, wypłatę należnego dofinansowania, jak również roszczenia związane z zabezpieczeniem przed skutkami bezpodstawnego rozwiązania umowy lub prowadzące do wypłaty odszkodowania z tego tytułu.

Zachęcamy do lektury artykułu r. pr. dr Magdaleny Porzeżyńskiej oraz apl. adw. Małgorzaty Woźniak, który ukazał się w dzisiejszej Rzeczpospolitej.

PRZECZYTAJ tutaj

(pełna wersja dla prenumeratorów)

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..