fbpx
       

Energetyka: Jan Sakławski komentuje ustawę o cenach energii w rozmowie z Biznesalert.pl

Temat tzw. ustawy o cenach energii budzi coraz więcej wątpliwości zarówno polskich przedsiębiorców, odbiorców końcowych, jak i prawników i dziennikarzy. Co więcej, stanowisko w temacie ustawy zaczęły zajmować także sądy. Mec. Sakławski w wywiadzie dla portalu biznesalert.pl wyjaśnia co w ustawie budzi największe kontrowersje, a także o tym jak ma się ona do Konstytucji RP.

Mam uzasadnioną wątpliwość czy mrożenie cen jest zgodne z polską Konstytucją, ponieważ mamy tu do czynienia z bardzo poważną ingerencją w swobodę prowadzenia działalności gospodarczej. Sprzedawcy energii funkcjonują na zasadach wolnorynkowych, a w związku z tym mają możliwość zmiany cen, a w zasadzie tą ustawą im się to uprawnienie odbiera, obiecując efemerydę, czyli świadczenia z Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny, który nie wiadomo, kiedy zostanie uruchomiony, ponieważ nie ma rozporządzenia, które by na to pozwalało - tłumaczy Jan Sakławski.

Zachęcamy do zapoznania się z całością rozmowy Jana Sakławskiego z Joanną Kędzierską w portalu biznesalert.pl.

 

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..