fbpx
       

Informacja do komentarza do fundacji rodzinnej – Premiera

Komentarz do ustawy o Fundacji Rodzinnej | PREMIERA 8.09.2023

Już dziś zapraszamy do zapoznania się z nowym komentarzem do ustawy o fundacji rodzinnej!

„Fundacje rodzinne: Komentarz – linia orzecznicza”, pod redakcją dr hab. Rafała Adamusa prof. ucz. UO oraz dr hab. Piotra Steca, prof. UO, której jednym z współautorów jest r. pr. Wojciech Bokina, partner w kancelarii Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy to najnowsza pozycja, która dostarcza wyczerpujących i aktualnych informacji na temat istoty funkcjonowania Fundacji Rodzinnych w Polsce.

Nareszcie możemy mówić o pełnoprawnych polskich Fundacjach Rodzinnych. Takich, które pozwalają na zbudowanie struktur organizacyjnych i zapewniają kontynuację rodzinnego biznesu oraz ochronę majątku w perspektywie dłuższej niż jedno pokolenie. Przy planowaniu ochrony majątku na pokolenia nie należy również zapominać o bliższej perspektywie czyli o ochronie majątku wspólnego małżonków przy zakładaniu fundacji rodzinnej i o tym również znajdziemy informacje w komentarzu.

W publikacji znajdziesz omówienie regulacji dotyczących fundacji rodzinnych, wraz z najnowszymi liniami orzeczniczymi, które wpłynęły na interpretację i funkcjonowanie tej formy organizacyjno-prawnej. Dzięki precyzyjnym analizom autorów, zrozumiesz aspekty prawne związane z fundacjami rodzinnymi.

„Fundacje rodzinne: Komentarz – linia orzecznicza” wyd. C.H. BECK, to doskonałe narzędzie dla praktyków prawa, studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką fundacji rodzinnych.

Już dziś dostępny w przedsprzedaży, a oficjalna premiera już 8 września.

Serdecznie polecamy!

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..