fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

“Jak rozliczyć subwencję z Polskiego Funduszu Rozwoju” – artykuł dr Magdaleny Porzeżyńskiej i Małgorzaty Woźniak w Rzeczpospolitej

Czy przedsiębiorcy zapłacą podatek od otrzymanej dotacji z Tarczy Finansowej PFR? Kto może ubiegać się o całkowite umorzenie subwencji i w jakim terminie powinien to  zrobić – odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w dzisiejszej Rzeczpospolitej. 

Polski Fundusz Rozwoju („PFR”) realizuje program wsparcia dla przedsiębiorców w formie tzw. tarcz finansowych czyli subwencji, które mają na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii Covid-19. Dotychczas wsparcie to realizowane było w formie tzw. Tarczy finansowej 1.0 do końca lipca 2020 r., a następnie kontynuowane w ramach Tarczy finansowej 2.0., którą uruchomiono w styczniu 2021 r. Jak podaje PFR, z programu Tarcza Finansowa PFR 1.0 dla mikro, małych i średnich firm skorzystało ponad 347 tys. przedsiębiorstw z całej Polski, zatrudniających ponad 3,2 mln pracowników. Firmy otrzymały wsparcie w postaci subwencji finansowych na łączną kwotę 60,5 mld zł. Obecnie rozpoczęła się procedura umarzania subwencji, ale przedsiębiorcy wciąż mają pytania jak prawidłowo rozliczyć i spłacić otrzymaną dotację, czy mogą liczyć na umorzenie całości lub części subwencji i wreszcie, czy zapłacą podatek od otrzymanej dotacji.

Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w artykule “Jak rozliczyć subwencję z Polskiego Funduszu Rozwoju”, który przygotowały r. pr. dr Magdalena Porzeżyńska oraz apl. adw. Małgorzata Woźniak. 

Zachęcamy do lektury!

Artykuł dostępny jest TUTAJ

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.