fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Jan Sakławski na łamach Dziennika Gazety Prawnej komentuje propozycje zmian w prawie dot. hulajnóg elektrycznych

Hulajnogi elektryczne są tematem, który od dłuższego czasu budzi wiele emocji. Ich obecność w miastach wymaga odpowiednich regulacji prawnych, które uwzględnią interesy wszystkich stron: zapewnią bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego i jednocześnie nadal pozostaną prostym i wygodnym środkiem komunikacji.

Po wypadkach z udziałem elektrycznych hulajnóg Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało zmiany w przepisach. Za część zmian w kwestii hulajnóg elektrycznych zapłacą użytkownicy – zwraca uwagę Jan Sakławski, odnosząc się do propozycji Ministerstwa i Stowarzyszenia “Miasto jest nasze”. Nadal czekamy na ostateczny projekt przepisów, jednak czy ta forma transportu będzie dalej atrakcyjna, jeśli jej cena znacząco wzrośnie?

Pełny wywiad z Janem Sakławskim dostępny jest w Dzienniku Gazety Prawnej.

 

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.