fbpx
       

„Magazyny przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetyczne?” – artykuł Jana Sakławskiego i Karoliny Wcisło – Karczewskiej w magazynie Energetyka Cieplna i Zawodowa

Po kilku latach oczekiwania na regulacje prawne dotyczące magazynów energii, w lipcu br. weszła w życie nowelizacja prawa energetycznego, której pierwotny projekt ujrzał światło dzienne jeszcze w październiku 2018 r. W tym czasie wiele się o magazynach energii mówiło, choć realnie powstało tylko kilka projektów pilotażowych przede wszystkim realizowanych przez państwowe spółki energetyczne.

Wprowadzona nowelizacja oraz idący jej śladem projekt nowego rozporządzenia systemowego, a także sukcesywnie przyjmowane przez operatorów sieciowych nowe zasady związane z bilansowaniem i współpracą magazynów z siecią, pozwalają przypuszczać, że szykuje się rzeczywiste otwarcie dla rynku magazynów energii, zwłaszcza w kontekście pojawiających się nowych modeli biznesowych prowadzenia działalności w zakresie magazynowania energii.

Zachęcamy do lektury artykułu r.pr. Jana Sakławskiego oraz r.pr. Karoliny Wcisło – Karczewskiej pt. „Magazyny przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetyczne?”, który ukazał się w Energetyce Cieplnej i Zawodowej.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..